3
Pojawi Pojawi
Start Szukaj Koszyk0 Zaloguj się

Witaj na moim blogu!

Jestem farmaceutką, doktorem nauk medycznych w dyscyplinie biologia medyczna i od ponad 20 lat jestem związana z fitoterapią / ziołolecznictwem. Początki mojej przygody z roślinami leczniczymi rozpoczęły się już w trakcie studiów. Ukończyłam z wyróżnieniem Wydział Farmaceutyczny na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, a moja praca magisterska dotyczyła badań chemicznych i biologicznych przeprowadzanych na wyciągach z jeżówki purpurowej.

Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób – Hipokrates

W kolejnych latach pogłębiałam wiedzę o ziołach. Szczególnie interesowały mnie nowoczesne badania nad ich składem i skutecznością terapeutyczną, dlatego też ukończyłam Podyplomowe Niestacjonarne Studium Metodologii Badań Naukowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Uwieńczeniem badań nad właściwościami roślin była obrona pracy doktorskiej pt. "Właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne związków pochodzenia naturalnego w chorobach infekcyjnych górnych dróg oddechowych” na Wydziale Lekarskim I Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i uzyskanie stopnia naukowego doktora nauk medycznych w dyscyplinie biologia medyczna. Do dziś związana jestem z branżą zielarską, propaguję wiedzę o nowoczesnej fitoterapii i ludowym ziołolecznictwie poprzez wykłady dla studentów farmacji i kosmetologii, na  konferencjach czy poprzez opisy właściwości roślin na blogach i w literaturze branżowej.

Poniżej przedstawiam moje najnowsze wpisy. Jednocześnie zapraszam do kontaktu wszystkich, którzy potrzebują solidnej dawki wiedzy o ziołach, w tym prelegenta, wykładowcy, albo tekstu medycznego dla profesjonalisty lub pacjenta/konsumenta.

Podoba Ci się mój blog?
Udostępnij moje wpisy znajomym!

Moje najnowsze wpisy

Na co pomaga natura

dr n. med. Karina Schönknecht

Czy wiesz dlaczego owoce rokitnika nazywane są superowocami?

Rokitnik zwyczajny ostatnimi czasy staje się coraz bardziej popularny, a wszystko za sprawą jego niesłychanych właściwości: antyoksydacyjnych, przeciwzapalnych, immunostymulujących, promieniochronnych i wielu innych. Jeśli chcesz wiedzieć na co pomaga olej i sok z rokitnika, kiedy i jak go stosować, przejdź do artykułu.

Czytaj więcej
Na co pomaga natura

dr n. med. Karina Schönknecht

Mniej znane zioła łagodzące objawy menopauzy: nerwowość, bezsenność, pamięć, uderzenia gorąca, libido

Uderzenia gorąca, nocne poty, zaburzania snu, pamięci, koncentracji, ale także zaburzenia lipidowe, problemy z libido, czy osteoporoza to często codzienność kobiet w okresie klimakterium. Zastosowanie ziół może znacznie złagodzić wiele z nich. Poniżej propozycje, na podstawie danych z badań naukowych z udziałem kobiet. Warto sprawdzić działanie na sobie.

Czytaj więcej
Na co pomaga natura

dr n. med. Karina Schönknecht

Czy wiesz jakie zioła pomagają złagodzić uderzenia gorąca, nerwowość i poprawić koncentrację w czasie menopauzy?

Uderzenia gorąca to jeden z najczęstszych i najbardziej dokuczliwych, poza zmiennością nastrojów, problemami z koncentracją i nerwowością, objaw klimakterium. Jak radzić sobie z nimi w naturalny i bezpieczny sposób? Przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się jak skutecznie i bezpiecznie przejść przez ten trudny okres.

Czytaj więcej
Na co pomaga natura

dr n. med. Karina Schönknecht

Czy wiesz jakie zioła pomagają na migrenę?

Rośliny, zioła, a także inne naturalne substancje mogą skutecznie zapobiegać atakom migrenowego bólu głowy

Czytaj więcej
Naturalne sposoby na komary

dr n. med. Karina Schönknecht

Z wizytą na Jarmarku Świętojańskim we Wrocławiu

Naturalne sposoby na komary, na co pomaga natura - z wizytą na Jarmarku Świętojańskim we Wrocławiu!

Czytaj więcej
Naturalne sposoby na komary

dr n. med. Karina Schönknecht

Mieszanka spacerowa - spacer bez komarów

Rozpyl mieszankę i ciesz się przebywaniem na łonie natury bez latających wokół komarów!

Czytaj więcej

Wybrane oferty tego sprzedawcy

Wybrane oferty wszystkich sprzedawców

Bądź zawsze na bieżąco!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Informacja na temat celu ich wykorzystania
i sposobu zmiany ustawień
dostępna jest w Polityce prywatności.