0
Pojawi Pojawi
Start Szukaj Koszyk0 Zaloguj się

Witaj na moim blogu!

Jestem farmaceutką, doktorem nauk medycznych w dyscyplinie biologia medyczna i od ponad 20 lat jestem związana z fitoterapią / ziołolecznictwem. Początki mojej przygody z roślinami leczniczymi rozpoczęły się już w trakcie studiów. Ukończyłam z wyróżnieniem Wydział Farmaceutyczny na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, a moja praca magisterska dotyczyła badań chemicznych i biologicznych przeprowadzanych na wyciągach z jeżówki purpurowej.

Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób – Hipokrates

W kolejnych latach pogłębiałam wiedzę o ziołach. Szczególnie interesowały mnie nowoczesne badania nad ich składem i skutecznością terapeutyczną, dlatego też ukończyłam Podyplomowe Niestacjonarne Studium Metodologii Badań Naukowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Uwieńczeniem badań nad właściwościami roślin była obrona pracy doktorskiej pt. "Właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne związków pochodzenia naturalnego w chorobach infekcyjnych górnych dróg oddechowych” na Wydziale Lekarskim I Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i uzyskanie stopnia naukowego doktora nauk medycznych w dyscyplinie biologia medyczna. Do dziś związana jestem z branżą zielarską, propaguję wiedzę o nowoczesnej fitoterapii i ludowym ziołolecznictwie poprzez wykłady dla studentów farmacji i kosmetologii, na  konferencjach czy poprzez opisy właściwości roślin na blogach i w literaturze branżowej.

Poniżej przedstawiam moje najnowsze wpisy. Jednocześnie zapraszam do kontaktu wszystkich, którzy potrzebują solidnej dawki wiedzy o ziołach, w tym prelegenta, wykładowcy, albo tekstu medycznego dla profesjonalisty lub pacjenta/konsumenta.

Podoba Ci się mój blog?
Udostępnij moje wpisy znajomym!

Moje najnowsze wpisy

Naturalne sposoby na komary

dr n. med. Karina Schönknecht

Z wizytą na Jarmarku Świętojańskim we Wrocławiu

Naturalne sposoby na komary, na co pomaga natura - z wizytą na Jarmarku Świętojańskim we Wrocławiu!

Czytaj więcej
Naturalne sposoby na komary

dr n. med. Karina Schönknecht

Mieszanka spacerowa - spacer bez komarów

Rozpyl mieszankę i ciesz się przebywaniem na łonie natury bez latających wokół komarów!

Czytaj więcej
Naturalne sposoby na komary

dr n. med. Karina Schönknecht

Mieszanka ogrodowa - grill bez komarów

Rozpyl mieszankę i ciesz się przebywaniem na łonie natury bez latających wokół komarów!

Czytaj więcej
Na co pomaga natura

dr n. med. Karina Schönknecht

Czy wiesz że korzeń pokrzywy ma pozytywny wpływ na prostatę?

Korzenie pokrzywy należą do tzw. „męskich korzeni”. Jest to spowodowane tym, że korzystnie działają na „męskie problemy” związane z łagodnym przerostem gruczołu krokowego, czyli prostaty. Związki czynne zawarte w korzeniach pokrzywy wpływają korzystnie na poziom hormonów i enzymów odpowiedzialnych za przerost prostaty, a także działają przeciwzapalnie. Korzenie pokrzywy najlepiej zbierać w październiku, a następnie ususzyć. W jaki sposób to robić i jak dawkować? O tym przeczytasz na pojawi.pl

Czytaj więcej
Na co pomaga natura

dr n. med. Karina Schönknecht

Czy wiesz, że mniszek lekarski ma pozytywny wpływ na drogi moczowe i przewód pokarmowy?

Mniszek lekarski, znany często pod nazwą mlecz (choć jest to nieprawidłowa nazwa), zakwita jako jedna z pierwszych roślin wiosennych. Oprócz liści możemy zbierać też korzenie lub ziele wraz z korzeniami mniszka, które mają szersze znaczenie w lecznictwie. Jest jednym z najcenniejszych ziół i jest wszechstronne stosowany nie tylko w lecznictwie, ale też jako środek spożywczy. Wiele cennych preparatów możemy zrobić sami. Zobacz jak zbierać, suszyć i przygotowywać lecznicze preparaty!

Czytaj więcej
Na co pomaga natura

dr n. med. Karina Schönknecht

Czy wiesz, że kwiaty dziewanny mają pozytywny wpływ na gardło?

Dziewanna przyjdzie nam na pomoc w przypadku przeziębienia, gdy odczuwamy drapanie w gardle, chrypkę czy suchy kaszel. Z pewnością poczujesz ulgę pijąc napar z jej żółtych kwiatów. Można je wykorzystywać także do celów kosmetycznych. Kwiaty zbieramy od lipca do września, ale jest kilka ważnych zasad, o których trzeba pamiętać. Zobacz jak zbierać, suszyć i przygotowywać lecznicze preparaty z dziewanny.

Czytaj więcej

Wybrane oferty tego sprzedawcy

Wybrane oferty wszystkich sprzedawców

Bądź zawsze na bieżąco!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.

Informacja na temat celu ich wykorzystania
i sposobu zmiany ustawień
dostępna jest w Polityce prywatności.